Embed

GS BJK MAÇI ÇIKAN OLAYLAR SONUCU ERTELENDİ

Spordaki şiddet artık sınır tanımıyor... G.Saray ile Beşiktaş taraftarları, tekerlekli sandalye basketbol ligi maçında birbirine girdi, polis biber gazıyla müdahale etti, sporcular etkilendi

Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi'nin ikinci haftasında Galatasaray ile Beşiktaş arasında oynanan maçta çıkan olaylar, spordaki şiddetin ne boyuta geldiğini gözler önüne serdi. Beşiktaş taraftarının maç öncesi sahaya girip, Galatasaray tribünündeki pankartı indirmesiyle başlayan gerginlik yüzünden maç yarım saat geç başladı. İki takımın taraftarlarının küfürlü tezahüratlarıyla geçen ilk periyodun ardından, ikinci periyodun bitimine altı dakika kala olaylar kontrolden çıktı. Taraftar gruplarının birbirlerine ve sahaya attığı yabancı maddeler üzerine hakemler oyunu durdurdu. Olaylara biber gazı ile müdahale eden güvenlik kuvvetleri tribünleri boşalttı. Bu sırada taraftarlar koridorlarda kıyasıya kavga ettiler. Salondaki yoğun gaz bulutu nedeniyle maçı anlatan GS TV spikerleri de zor anlar yaşadı. Karşılaşma, federasyon tarafından ileri bir tarihe ertelendi.

İncesu: Bu iş burada bitmiştir
Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Antrenörü Sedat İncesu, "Sporcuların ve yaralanan taraftarların hesabını kim verecek. Holiganlık engelli basketboluna da indiyse bu iş bitmiştir. Eşim ve çocuklarım da burada, kim olduğu hiç farketmez. Beşiktaşlı taraftar da olabilir. Kadınlar ve çocuk- lar var... En son kendi çocuğumun ve eşimin yanına gittim" diyerek olaylara tepki gösterdi.

İnanılmaz şeyler oldu!
Beşiktaş Bedensel Engelliler Spor Şube Başkanı Erdal Karacan, Üç Büyükler arasındaki taraftar götürmeme anlaşmasının kendilerini etkilemediğini belirterek, "Burada inanılmaz şeyler oldu. Oynamak istemiyoruz bu maçı, zaten tatil edildi. Oyunun başında iki takım taraftarları karşı karşıya gelince olaylar patladı... Sporcularda solunum sorunu çekenler var..." diye konuştu.
 

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !